Bp Marek Solarczyk dołączył do naszej grupy w Włoszczowej, gdzie wspólnie z nami sprawował Mszę świętą. Wygłosił homilię oraz wyruszył razem z nami na ostatni odcinek przed obiadem. W trakcie drogi mogliśmy posłuchać o tym jakie doświadczenia przywiózł ze Światowych Dni Młodzieży oraz przesłaniach, które papież Franciszek skierował do uczestników spotkania w Portugalii.

Dlaczego Kościół apostolski wydarzył się w naszej grupie? Otóż bp Marek najpierw wysłuchał Piotra naszych czasów i doświadczył powszechności Kościoła, by przyjechać do nas i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. To było wyjątkowe doświadczenie, które przysporzyło nam wiele radości.

Dzień szósty w grupie szóstej różnił się od innych pod wieloma względami. Przede wszystkim pokonaliśmy największą odległość naszej trasy - 36 kilometry! Po drugie szliśmy spory odcinek przez las, piaszczystą drogą, która jest szczególnym wyzwaniem dla rodziców z dziećmi i pielgrzymów z już wcześniej obolałymi stopami. Wreszcie, tego dnia, na wspomnianym odcinku, przeżyliśmy drogę krzyżową. Każdy pielgrzym zrobił własnoręcznie krzyż, który zostawia przy wybranej przez siebie stacji. 

Dzień szósty, to także moment w trakcie naszej drogi, który jest naznaczony ciszą i skupieniem. W tym roku wypadł w piątek, co dodatkowo skłoniło nas do refleksji nad męką i śmiercią Jezusa oraz cierpieniem Jego Matki Maryi. 

Do Jasnej Góry pozostało nam blisko 56 km.

-----------------------------

Media Grupy Szóstej

FB | IG @6sercanska

#6sercanska

WWW: www.pielgrzymka.scj.pl | www.profeto.pl/radio

www.sercanie.pl | www.pielgrzymkaradomska.pl |