Dotarliśmy!

Zakończyła się pielgrzymka grupy szóstej 45. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którą pątnicy przeżywali pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Sercańska grupa szósta zgromadziła w trakcie drogi ponad 300 pielgrzymów, co uczyniło ją największą grupą w całej Pieszej Pielgrzymce Radomskiej. Jedna czwarta uczestników to dzieci poniżej 15. roku życia i całe zastępy wózków dla najmłodszych. 

Jak było?

W drodze zaczepiamy grupę pielgrzymów i zadajemy im pytanie, o to, który raz idą w pielgrzymce? Dziesiąty, czwarty, drugi, trzeci, piąty… A ile macie lat? Jedenaście, dziesięć, osiem… Nie nudzi Wam się na pielgrzymce? Absolutnie! - odpowiadają chórem. Gramy w piłkę, modlimy się, śpimy w namiotach, myjemy się… pod prysznicem, ale oczywiście turystycznym. Odpowiadają jedni z najmłodszych pątników, którzy jednocześnie twierdzą, że da się spędzić dzień bez konsoli i świetnie się bawić. 

Kim jesteśmy dzisiaj?

Zmienia się oblicze naszej grupy, choć tożsamość pozostaje niezmienna. Widzimy zmianę pokoleniową i to, jak młodzi pielgrzymi z wieloletnim stażem przejmują odpowiedzialność za grupę szóstą. Ten fakt, podobnie jak nadzieja, że nowe pokolenie Sercanów zaangażuje się w przewodzenie szóstce radomskiej bardzo nas cieszą - komentowali ks. Sławomir Knopik SCJ i ks. Wojciech Olszewski SCJ w ostatnim, wieczornym studio pielgrzymkowym prosto ze szlaku na Jasną Górę w Radiu Profeto.

Przeżyj to sam! Ale nie musisz za rok...

Jeśli jesteśmy już przy Radiu Profeto, to trzeba nam wspomnieć, że konferencje, homilie, apele jasnogórskie z biblijnymi rozważaniami o Maryi oraz wieczorne studia ze szlaku dostępne są w archiwum Radia Profeto. 

Zakończyliśmy tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie już za rok, w tej samej grupie, pod tym samym sztandarem, z tym samym celem. Aby wbrew pozorom doświadczyć czegoś nowego i niepowtarzalnego jak na każdej pielgrzymce.

---------------------------------

Media Grupy Szóstej

FB | IG | YT @6sercanska

#6sercanska

WWW: www.pielgrzymka.scj.pl | www.profeto.pl/radio | 

www.sercanie.pl | www.pielgrzymkaradomska.pl |