Widok wózków i biegających dzieci w grupie szóstej, to pielgrzymkowa codzienność. Siostra Natalia z dwójką swoich synów idzie na Jasną Górę nie pierwszy raz, ale dlaczego z dziećmi?

Roześmiana odpowiada: Pielgrzymowanie z dziećmi to kwintesencja bycia rodzicem. Wymaga miłości, mądrości i ogromu cierpliwości, a cały paradoks polega na tym, że uczestnictwo w pielgrzymce z dzieckiem uczy nas tej miłości i ją w nas pomnaża. Pielgrzymowanie z dziećmi smakuje mi o wiele bardziej, niż to które wspominam z własnej młodości. 

W grupie, która liczy blisko 300 osób należy z wielką uwagą dbać o środki bezpieczeństwa i mieć oczy dookoła głowy.  Jak w takim razie zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

To prawda, troska o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi to duże wyzwanie, ale możemy mu sprostać dzięki wspólnej odpowiedzialności. Bracia i Siostry - pielgrzymi dbają o to, by nasze dzieci były bezpieczne. Jako rodzice mamy wielkie przekonanie i doświadczenie tego jak pątnicy myślą nie tylko o sobie, ale kątem oka ogarniają swoją uwagą nasze pociechy - komentuje siostra Natalia. 

Półmetek pielgrzymki, to wyzwanie dla większości grupy. Odczuwalne jest coraz większe zmęczenie, a cel nie jest jeszcze tak blisko. Wzmaga się rozdrażnienie i ból. Czujność i uwaga, to podstawa. Pielgrzymka z dziećmi jest bardziej wymagająca, ponieważ oprócz własnych kryzysów, trzeba także nieść kryzys naszych dzieci. Siostra Natalia dopowiada: to prawda, ale z drugiej strony ogromnym atutem jest to, że przy dzieciach nie mamy czasu myśleć o bólu naszych nóg!

W dniu dzisiejszym rozważaliśmy temat pielgrzymki Wierzę w Kościół Chrystusowy. Konferencję wygłosił ks. Wojciech Olszewski SCJ, w której zwrócił uwagę na pochodzenie Kościoła, zrozumienie jego jedności w różnorodności. Podkreślił, że istotą Kościoła nie jest Jego wymiar instytucjonalny, ale spotkanie z osobą Jezusa Chrystusa. Całość konferencji dostępna jest na portalu Radia Profeto.

Na Jasną Górę pozostało nam blisko 160 km. Do zobaczenia i usłyszenia!

-----------------------------

Media Grupy Szóstej

FB | IG @6sercanska

#6sercanska

WWW: www.pielgrzymka.scj.pl | www.profeto.pl/radio

www.sercanie.pl | www.pielgrzymkaradomska.pl |